Kvalitné vína

z celého sveta

Kontaktný e-mail info@1er.cz

Posunůť nadol

ŠIROKÝ A STÁLY VÝBER

ZO SORTIMENTU VÍN Z CELÉHO SVETA

Máme široký sortiment vín, a preto uspokojíme chuť a vkus každého zákazníka. Vďaka našim rozsiahlym skladovým kapacitám máme väčšinu vín skladom.

Domaine a Maison Leroy.

Jedinečná, unikátna a výnimočná, týmito slovami by sme mohli opísať nielen vína, ale i majiteľku. Madam Lalou vlastní 23 hektárov viníc, väčšina je klasifikovaná v kategórií Premier či Grand Cru. Všetky vína sú vyrábané ako biodynamické. Doménové vína sú naozajstným skvostom, elegantné, plné, hebké, štruktúrované a dlhoveké, každopádne sú bohužiaľ ťažko dostupné. Pre mnohých sú tak vína Maison (vína z nakúpených hrozien, nič menej vinifikované so rovnakou starostlivosťou ako vína z hrozien vlastných) ideálne príležitosti ochutnať vinárske majstrovstvo Madam Leroy.

Meo Camuzet.

Po viac ako 4 storočiach sa rodina Meo venuje pestovaniu révy vinnej a vinárstvu. Svoju slávu však začalo písať až vďaka Etiennovi Camuzetovi (1867-1946), členovi francúzského parlamentu, ktorý v rokoch 1902 až 1932 vybral najlepšie možné parcely v Cotes de Nuits, predovšetkým v oblasti Vosne-Romanée a Vougeotu. V súčasnej dobe vedie vinárstvo Jean-Nicolas Méo, ktorý sa učil od svojho otca a predovšetkým od legendárneho Henriho Jayera. Hospodári cca na 7 hektároch viníc a vytvára výnimočné vína oceňované po celom svete.

Domaine Comte de Vogüé.

Málokto sa môže chváliť tak dlhou históriou ako toto vinárstvo, založené už v roku 1450 a do dnešného dňa je stále v rukách rodiny. Moderné dejiny a stúpajúca sláva započala nástupom Comte George de Vogue v roku 1925. Doména dnes vlastní napríklad 7,25 ha legendárne vinice Le Musigny, čo tvorí 80% celej rozlohy. Okrem toho vlastní 2,75 hektára Bonnes-Mares a 1,8 hektára Premier Cru Chambolle-Musigny. Priemerný vek viniča je 40 rokov, čím dostalo označenie Vieilles Vignes. Produkujú burgundské vína v dokonalej podobe - krásne aromatické, bohaté a intenzívne, vyvážené a harmonické. Najlepšie vína rozhodne vydržia aj 50 rokov.

Clos de Tart.

Vinárstvo s dlhoročnou históriou a niekoľko naj. Ide o najväčší monopol Grand Cru vinice v Burgundsku - 7,53 hektára vinice nebolo nikdy v histórií rozdelené a za celú históriu malo len 3 vlastníkov. V súčasnosti sa dá povedať, že sa tu vyrába jeden z najznámejších a najlepších Pinotů na svete. Víno s výraznou štruktúrou, plnosťou a zároveň neuveriteľnou eleganciou a hodvábnosťou, pritom si zachováva sviežosť a ovocnosť odrody s mimoriadnym potenciálom ku dozrievaniu.

Thierry Allemand.

Vinárstvo založené v roku 1982 v Cornasu. Thierry sa učil v Domaine Robert Michel, odkiaľ si priniesol všetky svoje znalosti a techniky výroby. Postupne kupoval opustené vinice, revitalizoval ich, vysadzoval nové a takmer po 15 rokoch sa začal naplno venovať len vínu a svojej rodine (pretým si privyrábal ako elektrikár). V súčasnosti hospodári na necelých 5 ha viníc, z nich každá parcela je svojím spôsobom unikát. Každá parcela je vinifikovaná zvlášť, používa sa minimálne množstvo síry, niekedy dokonca vôbec. Jeho vína tak dosiahli takmer kultový status a dokazujú jeho um.

Chateau de Tracy.

Vinárstvo, ktoré je právom považované za legendu a jej história siaha až do roku 1396. Po celú dobu je vo vlastníctve škótsko-francúzskej šlachtickej rodiny d´Estutt. V súčasnosti obhospodarujú cca 33 ha viníc vysadené odrodou Sauvignon blanc. Ich vína sú také, aký je sám pan gróf - aristokratické, lahodné a plné elegancie.

Giacomo Conterno.

Vinárstvo založené v roku 1908 Giovannim Conternem, ktoré na začiatku vyrábalo vína z nakupovaného hrozna. Od roku 1934 vedie vinárstvo syn Giacomo, ktorý v roku 1974 kúpil 14hektárovú vinicu Cascina Francia, ktorá má skvelé mikroklíma a odkiaľ od roku 1978 pochádza všetko víno Conternů. Giacomo je absolútny tradicionalista - rmut kvasí viac ako 30 dní v drevených kadiach bez kontrolovanej teploty, víno necháva mimoriadne dlho dozrievať vo veľkých dubových sudoch. Vyrába len asi 50 tisíc fliaš ročne, pričom najznámejšie sú 2 Barola (Riserva Monfortinho a Cascina Francia). Od roku 2008 pridali cru Cerretto a v roku 2015 Arione, takže v súčasnosti robia 3 single-vineyard Barola. Monumentálne, klasická, dlhoveká a elegantné vína.

Bartolo Mascarello.

Cantina Mascarello je jednou z najuznávanejších domén v Barolo. Vinárstvo bolo založené v roku 1918 a na výslnie ju potom dostalo samo Bartolo Mascarello. V súčasnosti vinárstvo vedie dcéra Maria-Teresa Mascarello. Vlastní cca 5 ha viníc v častiach Cannubi, San Lorenzo, Rue a Rocche del Annunziata (La Morra) a vyrába jediné víno Barolo - cuvée všetkých cru - spoločne s trochou Dolcetto a Barbery. Štýl zostáva dodnes veľmi tradičný. Vinifikácia prebieha v päťdesiatročných cementových a drevených nádobách bez použitia kvasiniek alebo regulácie teploty. Barolo potom starne po dobu cca 3 rokov vo 25 hl slavónskych sudoch (všetky boli nedávno vymenené), a následne 1 rok vo fľaši pred uvedením na trh.

Luciano Sandrone.

Kultový výrobca moderného Barola, ktorého vína sa predávajú striktne podľa alokácie. V roku 1981 priniesol na veľtrh Vinitaly svoj prvý ročník 1978, ktorého vtedy vyrobil len 1 500 fliaš. Jeden americký obchodník ho po ochutnaní chcel ihneď všetko kúpiť. Takú istú mimoriadnu starostlivosť venuje Luciano Sandrone vínam naprieč celým spektrom ponuky, a tak aj základné vína umožňujú získať cenovo príjemnú predstavu o jeho štýle a vinárskom ume. Vinárstvo obhospodaruje 27 hektárov s ročnou produkciou 90 000 fliaš (Barola bohužiaľ veľmi málo).

Il Marroneto.

Historickú usadlosť Il Marroneto zakúpil roku 1974 právnik Giuseppe Mori, otec súčasného majiteľa Alessandra. Keď potom vysadil prvú časť vinice, jeho synovia Alessandro a Andrea okamžite prejavili veľký záujem o prácu vo vinohrade aj o víno samotné. Po malých krôčikoch sa rozvíjali, pivnica bola zväčšená a keď sa Guiseppe aj Andrea rozhodli ďalej pokračovať v právnickej dráhe, Alessandro prevzal zodpovednosť za výrobu vína. V súčasnosti hospodári na cca 9 hektároch viníc a ich vinárstvo sa po relatívne krátkej dobe radí medzi 10 najvýznamnejších a najdôležitejších výrobcov v Montalcinu a ponúka tradičné a elegantné vína.

Vega Sicilia.

Kultová, najslávnejšia a najtradičnejšia španielska doména. Jej vína sú neuveriteľne komplexné, elegantné a skvelo starnú. Prirovnávajú sa k 1er Grand Cru Classé z Bordeaux. Vlajkovou loďou je Reserva Especial, čo je blend spravidla troch ročníkov, a potom Unico z jedného ročníku. Do skupiny Tempos Vega Sicilia patrí aj vinárstvo Bodega Alion z Ribera del Duero a Bodega Pintia z Toro, ktoré ťaží z vinárskeho umu a taktiež rovnakej starostlivosti ako materská Vega Sicilia.

Egon Müller.

Weingut Egon Müller je jedno z najznámejších vinárstev nielen v oblasti Mosel, ale celém Nemecku. Vinárstvo Egon Muller sa dá určite nazvať Romanée-Conti Nemecka. Na svojich cca 8,5 hektároch pestuje hlavne odrodu Riesling, z ktorej vyrába vína v rôznych kategóriách, od suchých Kabinett po sladké výbery, ktoré môžu bez problémov zrieť aj 50 rokov a viac. Hoci súčasný trend smeruje skôr k suchým vínam, jeho vína stale vykazujú moselskej typický vyšší zvyškový cukor. Všetky vína, vrátane základného, vyžadujú určitý čas vo fľaši, aby ukázala naplno svoj potenciál a terroir. Jeho TBA sú najdrahšie biele vína na svete. Predávajú sa až za 10000 eur za fľašu, teda viac ako Montrachet od DRC.

Oremus.

Oremus se radí medzi najlepších výrobcov slávneho tokajského vína, ktoré sa rodí na východe Maďarska a jeho história siaha do počiatku 17. storočia. Medzi obdivovateľov a klientov tohoto veľkého sladkého vína patrili napr. francúzský kráľ Ludvík XIV. alebo ruský cár Petrr Veľký. Oremus teraz náleží španielskej rodine Álvarez, ktorá vlastní popredné prestížne španielske vinárstvo Vega Sicilia, Bodegas Alion či Bodegas Pintia. Obhospodaruje 115 hektárov tých najlepších viníc, situovaných na úpätí južných svahov pohoria Zemplen.